به گزارش وب دا جلسه آموزشی نحوه صحیح گندزدایی سطوح و وسایل ویژه نیروهای خدمات شاغل در مدارس توسط کارشناسان گروه بهداشت محیط و به میزبانی آموزش و پرورش برگزار شد.

مدیرگروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت هدف از برگزاری این کلاس را آموزش رعایت اصول بهداشتی به منظور حفظ سلامت دانش آموزان در روزهای بازگشایی مدارس و همچنین ایام برگزاری امتحانات عنوان کرد و گفت: نیروهای خدمات، نقش ویژه ای درحفظ پاکیزگی محیط و سلامت دانش آموزان دارند و به منظور انجام گندزدایی محیط مدارس و سالم سازی فضای امتحانات، پیشگیری از احتمال ابتلای کارکنان و دانش آموزان به کرونا با توجه به دستورالعمل های ارسالی وزارت بهداشت خدمت رسانی می نمایند.

میترا رضااف با اشاره به حضور کارکنان خدمات شاغل در مدارس بیان کرد: در این جلسه موضوعاتی همچون چگونگی تهیه مواد ضدعفونی، روش صحیح گندزدایی تجهیزات محیط مدارس، فضای فیزیکی کلاس ها، سرویس های بهداشتی مدارس و آبدارخانه ها به صورت تئوری و عملی آموزش داده شد.

رضااف در پایان افزود: امید است با رعایت دستور العمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گام موثری در جهت کنترل و کاهش بیماری کرونا در مدارس برداشته شود.