مراسم گرامیداشت روز پزشک با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور و رئیس دانشکده علوم پزشکی و جمعی از معاونان و مدیران دانشکده برگزار شد.

رئیس دانشکده در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) از خدمات ارزنده پزشکان در همه ایام سال به ویژه در بحران کرونا و همراهی ها و حمایت های تیم سیاسی نیشابور جناب آقای مهندس علیرضا قامتی و دیگر دستگاه های اجرایی تقدیر و تشکر کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور نیز در این جلسه ضمن تبریک این روز به پزشکان گفت: سلامت و امنیت در کنار هم تعریف  می شوند و نادیده گرفتن هر بخش باری را به بخش دیگر می افزاید.

مهندس علیرضا قامتی بردباری و رازداری را از ویژگی های بازر پزشکان برشمرد و افزود: امروز که حوزه سلامت  دستخوش یک بحران جهانی شده است، اگر رشادت ها و مجاهدت های شما نبود آسیب جبران ناپذیری به عرصه امنیت وارد می شد.

وی  در ادامه از رشادت ها، مجاهدت ها و فداکاری های حوزه سلامت نیشابور در راس مدیریت آن دکتر عظیمی نژاد و همچنین معاونان و مدیران و سربازان خط مقدم جبهه سلامت پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان و نیروهای خدماتی که با کمترین بضاعت در سختی ها و ناملایمات تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد.

مهندس علیرضا قامتی در ادامه با تاکید بر این که باید در عمل تفکر حسینی را نشان داد به بیان ویژگی های بازر  امام حسین(ع) پرداخت و ادامه داد: در این بحران کارکنان درمان نشان دادند که اسوه صبر، استقامت، شهادت و مبارزه طلبی _که از صفات بارز امام حسین (ع) بود_ هستند.

مهندس قامتی افزود: ما زنده به تفکر امام حسین هستیم و عزاداری های امام حسین(ع) را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهیم کرد.سلامت اولویت ماست و برگزاری این مراسم و سلامت مردم بایستی در کنار هم قرار گیرد.

مراسم گرامیداشت روز پزشک روز شنبه یکم شهریور در سالن همایش معاونت بهداشت برگزار شد و نوحه خوانی مداح اهل بیت و تقدیر از پزشکان از دیگر برنامه های این مراسم بود.