سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی نیشابوراز اهمیت شستشو ، انگل زدایی وضدعفونی سبزیجات و میوه جات در دوران کرونا خبر داد.  

دکتر هادی حسین زاده در گفتگو با وب دا بیان کرد: با توجه به جایگاه میوه ها و سبزیجات در هرم غذایی ، این دسته از مواد غذایی دارای اهمیت فراوان در سبد غذایی یک خانواده می باشد. اهمیت سلامت میوه و سبزی مصرف شده به قدری است که همگان دقت لازم را درشستشو به کار می‌گیرند و به همین دلیل برای حصول از ضد عفونی شدن میوه و سبزی روش‌هایی در بین مردم رایج شده است که لازم است توضیحاتی در رابطه با آن داده شود.

کارشناس اداره نظارت بر مواد غذایی در مورد شستشوی سبزیجات توضیح داد: در ابتدا عملیات پاکسازی یا سورتینگ صورت گرفته و قسمت های پلاسیده , معیوب و غیر خوراکی جداسازی می شود در حد امکان، قسمت هایی از سبزی که آغشته به گل است جداسازی کامل شده و از سیستم تولید خارج می گردد. مرحله بعد آغاز عملیات شستشو در چهار مرحله اساسی می باشد. مرحله اول مخزن گل گیری سبزی میباشد این مرحله جهت حذف گل و لای و مواد اضافی از سبزی های پاک سازی شده صورت گرفته و با آب معمولی شستشو می شوند. در سیستم های غوطه وری از آب پر فشار همزمان با دمنده های هوا برای تلاطم و شستشوی موثرتر میوه و سبزی استفاده شود. بهترین عملکرد در خصوص شستشوی میوه و سبزی استفاده از مخازن شستشوی 6 مرحله ای و نیز سیستم غوطه وری و هوا دهی توام می باشد .مرحله دوم که حائز اهمیت ترین مرحله در شستشوی سبزیجات به دلیل وجود تخم انگل و انگلهای مولد کیست هیداتیک میباشد که معمولا این مرحله توسط ترکیبات سورفاکتانت یا دترجنت ها صورت می گیرد.مرحله سوم مرحله ضدعفونی نمودن سبزیجات توسط پرسیدین یا ترکیبات کلر میباشد و در نهایت مرحله چهارم جهت از بین بردن اثر دترجنت ها و مواد ضدعفونی کننده آبکشی سبزی در مخزن آخر صورت می گیرد.

مهندس دهنوی در مورد انگل زدایی گفت: اَنگل زدایی یکی از مراحل مهم سالم سازی سبزیجات است. برای از بین بردن تخم انگل ها در میوه جات و سبزی جات به ازای هر لیتر آب 3 الی 5 قطره مایع ظرفشویی در مخزن ریخته می شود و پس از زمان ماند و جدا سازی سبزی جات از قسمت بالای مخازن، آب حاوی تخم اَنگل و لار و حشرات از قسمت زیرین مخازن خارج می گردد. هدف اصلی دراضافه کردن این مواد به آب، کاهش کشش سطحی و جدا شدن تخم انگل و هاگ عوامل میکروبی از سطح سبزیجات است.

مسئول فنی شرکت مشهد روستا افزود: محلول های ضدعفونی کننده سبزیجات مانند پرسیدین یا محلول های کلر، صرفا برای میکروب زدایی از سبزیجات است اَما قادر به خارج کردن تخم انگل ها از سبزیجات نمی باشند. سطوح میوه و سبزی به دلیل خلل و فرجی که دارند، به عنوان محلی جهت مستقر شدن میکروارگانیسم ها و به خصوص تخم انگل ها به شمار می روند.

خانم مهندس بیتا بیضایی درادامه در مورد کاربرد مایع ظرفشویی جهت شستشو گفت: استفاده از مایع ظرفشویی موجب می شود سطح سبزیجات لیز شده و متعاقبا تخم و کیست انگل های موجود روی آن لزج شده و از سطح سبزی یا پوست میوه جدا شوند در این شرایط تخم اَنگل های سنگین تر و هاگ برخی از میکروارگانیسم ها به ته آب فرو روند و برخی روی آب شناور می شوند . در واقع انگل ها با کاهش کشش سطحی قابل جداسازی می باشد که با آبکشی زیاد از سطح سبزی جات زدوده می شود.

سرپرست معاونت غذا و دارو در پایان خاطر نشان کرد: جهت جلوگیری از تخلف و سوء استفاده، از شهروندان محترم تقاضامندیم محصولاتی که پروانه بهره برداری و ساخت ندارند را به شماره تلفن 43333491 گزارش نمایند.