معاون تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی نیشابور از نخستین دوره پذیرش دکتری تخصصی مبتنی بر پژوهش رشته های ژنتیک و فیزیولوژی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور خبر داد. 
 دکتر سید مرتضی شمشیرگران  به وب دا گفت: طی دو سال گذشته و با توجه به پیگیری‌های فراوان جهت اخذ مجوز دانشجوی  PhD by research (دکتری تخصصی پژوهشی) توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشکده از وزارت متبوع و با توجه به ظرفیت دانشکده از نظر استقرار مراکز تحقیقاتی و  برخورداری از اساتید مجرب و مطرح  با شاخص  H بالای 20 در دو رشته فیزیولوژی و ژنتیک توانستیم از این امتیاز بهره برده و پذیرش در مقطع دکتری داشته باشیم. 
 وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که یکی از سیاست های حوزه علوم پزشکی کشور بهره برداری از ظرفیت مناطق آمایشی کشور می‌باشد، برای نخستین بار و در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در قالب مصوبه آمایش سرزمین، آزمون‌های ورودی دوره دکتری تخصصی (PhD) به مناطق آمایشی کشور واگذار شد. 
 دکتر شمشیرگران ادامه داد: اولین دوره مصاحبه متقاضیان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال 99 با حضور رئیس دانشکده و تعدادی از اعضای هیات علمی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روز شنبه نوزدهم مهرماه در سالن جلسات پردیس دانشکده برگزار شد.  
 وی در پایان جلسه افزود: امید است با جذب اولین دوره دانشجویی دکترای تخصصی مبتنی بر تحقیقات در دانشکده علوم پزشکی نیشابور گامی موثر در توسعه علم و دانش و ارتقای دانشکده در حوزه تحقیقات وفناوری برداریم.