معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور به تشریح فعالیت ها و خدمات نوروزی این معاونت پرداخت و گفت: طرح سلامت نوروزی از بیست و پنجم اسفند با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و با اولویت پیشگیری از کووید 19، ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه و کنترل دخانیات برگزار شد.

دکتر عصمت تقی آبادی گفت : در این ایام کارکنان حوزه بازرسی بهداشت محیط و حرفه ای در قالب  12 تیم از اماکن عمومی، مکان های توزیع مواد غذایی،کارخانجات همه روزه بازدید به عمل آوردند.

وی افزود: درمجموع 3 هزارو هفده بازدید از اماکن تهیه وتوزیع مواد غذایی،  اماکن عمومی،کارگاه ها و کارخانجات توسط بازرسان انجام گرفت؛ 12 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و 2 مکان عمومی به دلیل عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی پلمپ شد و در طی بازرسی ها حدود 2 هزارو 359 کیلوگرم  مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد. همچنین در این ایام  41 هزار و 324 نفر از همشهریان به مرکز فعال خدمات جامع سلامت جهت دریافت خدمت مراجعه نموده اند.

در ایام نوروز 21 مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان فعال بوده و تعداد 3 هزارو 924 فرد مشکوک به کووید19 که توسط پزشکان و مراقبان سلامت شناسایی شده  جهت آزمایش pcr  به مراکز منتخب ارجاع داده شده اند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور درپایان با اشاره به شیوع ویروس کرونای انگلیسی و قدرت انتقال و سرایت بالای این ویروس گفت: از تمامی شهروندان در خواست دارم تمامی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت و افرادی که در ایام نوروز به سفر رفته بودند تا هفت روز آینده در خانه قرنطینه شوند و از حضور در تجمعات و پذیرایی از مهمان  خودداری نمایند.