به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزه طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور در شهرستان فیروزه با تشکیل تیم های حمایتی، نظارتی و مراقبتی همزمان با سراسر کشور آغاز و همچنان ادامه دارد.

در این طرح کارشناسان حوزه بهداشت و درمان با همکاری  سازمان‌ها و ارگان‌هایی مانند بسیج، هلال احمر، سفیران و داوطلبان سلامت برای کنترل همه‌گیری کرونا تلاش کرده تا هر چه زودتر این بیماری را کنترل نمایند.

از ابتدای این طرح تاکنون تعداد 806 بسته حمایتی معیشتی، 4 هزارو 197 بسته معیشتی بهداشتی توسط بسیج در بین مردم توزیع و 22 خانوار خدمات حمایتی دریافت کرده اند.

توسط تیم های نظارتی ، تعداد3 هزارو 141 بازدید از مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی صورت گرفته و 81 مورد اخطاریه صادر و 38 مورد به مراجع قضایی معرفی شده اند. همچنین تعداد 7 واحد صنفی متخلف پلمپ شده اند.

همچنین 29 هزارو 783 خانوار به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق سامانه salamat.gov.ir در خصوص بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و بیماری های ریوی و مزمن مورد غربالگری قرار گرفته اند.

بدون شک اجرای این طرح منوط به مشارکت و همکاری همه مردم، خیرین و سازمان هاست و اجرای صحیح آن گامی موثر جهت پیشگیری از شیوع بیماری در جامعه بوده و به قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک می‌کند تا هر چه زودتر سلامتی به جامعه بازگردد.