مدیرشبکه بهداشت ودرمان فیروزه در پیامی درخصوص سهل انگاری و عادی انگاری نسبت به بیماری کرونا و خیز مجدد بیماری هشدار داد.

دکترمجیدخجسته پورخاطرنشان کرد: در چند هفته‌ گذشته با توجه به اعمال محدودیت ها شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوت هموطنانمان بودیم که به دنبال آن وضعیت شهرها و استان های کشور از حالت قرمز خارج شد؛ اما این تغییر رنگ بندی و کاهش محدودیت ها و تصور پایان بیماری کرونا، سبب عادی انگاری مردم گشته و میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی کاهش یافته است.

این مقام مسئول با تاکید بر این نکته که عادی انگاری و سهل انگاری برخی افراد در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، برگزاری تجمعات، آغاز سفرها و برگزاری مراسمات چون عروسی متاسفانه باعث شده در حال حاضر شاهد تغییر رنگبندی برخی مناطق از جمله استان خوزستان باشیم یادآور شد که این اتفاق زنگ خطری برای آغاز موج جدید بیماری کروناست.

دکتر خجسته پور یادآور شدکه با نزدیک شدن به ایام نوروز و فرارسیدن روزهای پایانی سال با کوچکترین بی احتیاطی و سهل انگاری شاهد شروع موج چهارم بیماری خواهیم بود که به گفته کارشناسان سخت‌تر از سه موج قبلی است. 

خجسته پوردرپایان ضمن قدردانی از همکاری صبورانه کلیه شهروندان فهیم شهرستان فیروزه که سبب آبی بودن وضعیت فیروزه شده است و از آنجایی که بسیاری از ما، خود و یا نزدیکانمان به این بیماری مبتلا شده و سختی های ابتلا را به چشم دیده ایم و یا شاهد از دست دادن عزیزانمان بوده ایم، تاکید نمودکه تنها راه پیشگیری از تکرار آن روزها و خیز مجدد بیماری رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری، استفاده از ماسک و خودداری از سفرهای غیرضروری و حضور در اجتماعات است.

به امید روزهایی که با همدلی و اتحاد شاهد از بین رفتن بیماری کرونا باشیم.