نخستین مجمع خیرین سلامت فیروزه روز دوشنبه ششم بهمن ماه ۱۳۹۹ به همت شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش وبدا، مجمع خیرین سلامت فیروزه با حضور امام جمعه، فرماندار، خیرین شهرستان های نیشابور و فیروزه و مسئولین دانشکده علوم پزشکی نیشابور با هدف سامان دهی خیرین، بهره‌گیری درست از مشارکت‌های مردمی و هدایت به اولویت‌ها در حوزه سلامت تشکیل شد.

دکتر مجید خجسته پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه، در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از کمک های خیرین در حوزه سلامت طی یکسال گذشته اظهار داشت: در سال های گذشته خیرین همواره برای کمک در حوزه سلامت همراه بوده اند اما هدف از تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان سازمان دهی،  هدفمند سازی و اولویت بندی کمک های حوزه سلامت است.

وی افزود: در یک سال گذشته و از ابتدای شیوع بیماری کرونا، با همراهی بسیار خوب خیرین سلامت توانسته ایم اقدامات بسیار ارزنده ای همچون تجهیز ۱۰۰ درصدی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت به تب سنج لیزری را انجام دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین طاها امام جمعه شهرستان فیروزه نیز با تاکید بر اثرات و برکات انفاق در زندگی افراد گفت:  خدمت به خلق بزرگ‌ترین عبادات است و در انجام امور خیر هدف فقط کمک رسانی به مردم است و در هرجائیکه خیرین وارد شوند پیشرفت وجود دارد.

فرماندار شهرستان فیروزه، دکتر حکیم پور با اشاره به دو شاخص مهم در بحث خیرین یعنی اعتماد عمومی و عام المنفعه بودن کارهای خیر عنوان کرد: سال گذشته توانستیم در زمینه شاخص های بهداشتی، شاخص 100 درصدی خانه های بهداشت در شهرستان را کسب نمائیم و در حوزه درمان نیز بیمارستان خصوصی شهرستان در حال احداث میباشد و بدون شک یکی از دستاوردهای این مجمع، ایجاد هماهنگی و وحدت و اطلاع رسانی درست جهت جذب خیرین در حوزه سلامت خواهد بود.

مصطفی عظیمی نژاد، سرپرست حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز ضمن قدردانی از خیرین فعال حوزه سلامت، گفت: دانشکده علوم پزشکی نیشابور هم‌چون گذشته از پروژه‌های خیرساز پشتیبانی می‌کند و با توجه به شیوع بیماری کرونا از خیرین نیک‌اندیش دعوت می‌کند تا بیش از پیش در حل مشکلات و نیازهای حوزه سلامت مشارکت داشته باشند.

در پایان پس از معرفی کاندیداهای هیئت امنای مجمع خیرین، رای گیری انجام و ۷ نفر عضو اصلی، ۲ نفر عضو علی البدل و ۲ نفر بازرس مجمع خیرین سلامت شهرستان فیروزه مشخص گردید.