همزمان با سالگرد آسمانی شدن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه از غربالگری بیش از 70 درصد جمعیت این شهرستان در طرح محله و خانواده محور سردار سلیمانی خبر داد.

دکتر مجید خجسته پور ضمن گرامی داشت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: آنچه که جامعه از سپهبد حاج قاسم سلیمانی آموخت درس ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی است و اینک در سالروز شهادت این سردار بزرگ و با همکاری خوب نیروهای بسیج شهرستان توانسته ایم با غربالگری و آموزش به مردم بیماری کرونا را کنترل کنیم.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تشکیل تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی عنوان کرد: از ابتدای شروع طرح تاکنون بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان توسط کارکنان شبکه  بهداشت و درمان و نیروهای بسیج غربالگری و 269  نفر به مراکز منتخب و 55 نفر به بیمارستان ارجاع داده شده و 499 نفر نیز به قرنطینه در منزل توصیه شده اند.

دکتر خجسته پور گفت: تا کنون توسط تیم های نظارتی بیش از 652 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع و اصناف انجام که از این تعداد 19 مورد صدور اخطاریه و معرفی به مراجع قضایی و 3 مورد پلمپ شده و توسط تیم های حمایتی 484 بسته معیشتی و 8279 بسته بهداشتی توزیع و 129 مورد قرنطینه معکوس و خدمات معنوی و غیر مالی ارائه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه در پایان گفت: در این طرح با تشکیل تیم های نظارتی، مراقبتی و حمایتی و همکاری و حمایت سازمان های مردم نهاد، بسیج، نیروی انتظامی، بسیج اصناف و هلال احمر با محوریت کارکنان بهداشت و درمان و همکاری خوب مردم شاهد کنترل بیماری کرونا بوده ایم و امید می رود با ادامه اجرای این طرح و همکاری و صبوری مردم عزیز شاهد شکستن زنیجره انتقال بیماری و پایان همه گیری کووید-19 باشیم.