مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه، از افتتاح نخستین پد بالگرد اورژانس هوایی مناطق روستایی استان خراسان رضوی در روستاهای مرزان و فهنه شهرستان فیروزه همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر مجید خجسته پور در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: دو پد بالگرد در روستاهای مرزان و فهنه همزمان با هفته دولت و با حضور فرماندار، امام جمعه، بخشدار طاغنکوه، فرماندهان انتظامی و رئسای سایر ادارات، هر کدام در زمینی به ابعاد ٢٠٠٠ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ٢ میلیارد و ٣٠٠ میلیون ریال با کمک خیرین سلامت، صبح امروز افتتاح شد.

دکتر خجسته پور افزود: روستاهای مرزان و فهنه با فاصله ی ۵۵ و ۶٠ کیلومتری از دورترین روستاهای شهرستان فیروزه بوده و بدین جهت ضرورت وجود پد بالگرد در این دو روستا بسیار ملموس می باشد.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم شهرستان جهت همکاری با شبکه بهداشت و درمان بیان کرد: طی جلسات و دیدارهایی که با مردم داشته ایم، تا دهه فجر امسال ١۵ پد بالگرد دیگر در سایر نقاط نیز به بهره برداری خواهند رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فیروزه با اشاره به سایر طرح های این شبکه ادامه داد: علاوه بر افتتاح پد بالگرد در مرزان، کلنگ احداث پایگاه اورژانس جاده ای نیز با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال جهت ساخت و ٢٠ میلیارد ریال جهت تجهیزات و آمبولانس در این روستا زده شد.

دکتر خجسته پور ضمن تقدیر از خیرین حوزه سلامت اضافه کرد: آخرین طرحی که در این هفته افتتاح شد، دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی گرماب با اعتباری بالغ بر ٢ میلیارد ریال از محل خیرین سلامت و بودجه دانشکده علوم پزشکی نیشابور می باشد.