مدیر مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم از انجام چهار هزار و 500 سی تی اسکن در واحد رادیولوژی این مرکز در مدت زمان 6 هفته خبر داد.

محمدعلی عابدی به وب دا گفت: با راه اندازی دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس جدید این مرکز از تاریخ چهاردهم خرداد ماه سال جاری تا آخر تیر ماه، تعداد چهار هزار و 500 سی تی اسکن گرفته شده است که در نوع خود بی سابقه است و بیشتر شامل بیمارانی است که اسکن ریه با علائم مشکوک به کرونا داشته اند.

وی در ادامه گفت: با توجه به شیوع کرونا و ضرورت دستگاه سی تی اسکن جهت کمک به تشخیص بیماری کرونا، دستگاه جدید سی تی اسکن واحد رادیولوژی حکیم با اعتبار30 میلیارد ریال خریداری و راه اندازی شد.

محمد علی عابدی در ادامه با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا گفت: در طول شبانه روز به صورت میانگین از 100 بیمار در واحد رادیولوژی سی تی اسکن گرفته می شود که کارکنان با رعایت حفاظت فردی اقدام به خدمت می کنند و همچنین با اجرای پروتکل های بهداشتی مانند داشتن ماسک توسط مراجعه کنندگان، تلاش در حفظ سلامتی مراجعه کنندگان و کارکنان می شود.

مدیر مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم در پایان ضمن تقدیر از کارکنان این مرکز و با توجه به بحران کرونا و وضعیت قرمز نیشابور از همشهریان خواست: تقاضا دارم برای حفظ سلامت خود و خانواده و همچنین حفظ سلامت کارکنان بهداشت و درمان جهت ادامه خدمت به مردم، اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند