رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از احیای قلبی ریوی خانم ۴۴ساله توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ خبر داد.

مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت ۱۲:۵۵ دوازدهم دی ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور مبنی بر گاز گرفتگی خانم ۴۴ساله در روستای یوسف آباد آمبولانس پایگاه اورژانس جاده ای امام رضا(ع) به محل اعزام شد.

او ادامه داد: پس از رسیدن کارشناسان اورژانس بر بالین مصدوم و  معاینه فیزیکی مشخص شد که بیمار به علت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن دچار کاهش سطح هوشیاری شده که بلافاصله عملیات احیای قلبی ریوی آغاز می شود و  خوشبختانه بیمار پس از ۱۰ دقیقه احیای قلبی ریوی به زندگی باز می گردد.

افشارنیک افزود:بیمار در حال حاضر تحت مراقبت ویژه قرار گرفته است و هم اکنون تلاش برای نجات جان این مصدوم در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ۲۲ بهمن ادامه دارد.

افشار نیک تصریح کرد:هنگام رسیدن اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه دو نفر دچار مسمومیت با گاز co شده بودند که متاسفانه مصدوم دیگر خانم ۶۲ ساله بود که علی رغم تلاش های کارشناسان اورژانس ۱۱۵ در منزل جان باخت.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی یادآور شد: با توجه به برودت و سردی هوا متاسفانه ۴۲ نفر از همشهریان در آذر ماه دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده اند، لذا همشهریان عزیز حتما قبل از استفاده از وسایل گرمایشی از باز بودن لوله خروجی و تهویه محیط اطمینان حاصل نمایند.