رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیمروز نوزدهم فروردین در نشست با روسای اتحادیه های صنفی ، ویروس کرونا را دشمن نامرئی دانست. دکتر عظیمی نژاد با اشاره به 2400شهید در هشت سال دفاع مقدس، متوسط شهدا را روزانه کمتر از یک شهید دانست و میزان تلفات کرونا را سه برابر جنگ دانست.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علیرغم اعلام هشدارها و توصیه های موکد مبنی بر منع سفرها، متاسفانه سفرها انجام شد، بازارها فعال شد و به روش های مختلف این ویروس در مناطق مختلف انتشار پیدا کرد.
وی با اشاره به وجود بستری کمتر از 30نفر و 17روز بدون فوتی در اوایل فروردین ماه، آمار مذکور را با شرایط فعلی یعنی 90بیمار بستری مقایسه و سیر فزاینده بیماران بستری، بیماران بدحال آی سی یو، نتایج مثبت آزمایشات کرونا و فوت شدگان مبتلا به کووید19را نشانه های یک وضعیت خطرناک دانست وتصریح کرد: متاسفانه قدر این روزها را ندانستیم.
دکتر عظیمی نژاد به حضار تاکید کرد: که من وظیفه شرعی و قانونی خود را در قبال اطلاع رسانی شرایط خطرناک این بیماری انجام دادم و امیدوارم همه شما به صورت آبشاری این اطلاع رسانی را به همکاران، دوستان و اقوام داشته باشید
دکتر عظیمی نژادبا اشاره به سرعت فوق العاده بالای انتشار ویروس جهش یافته کرونا، از مردم و شهروندان عزیز خواست که بیش از پیش مسایل بهداشتی را رعایت کنند و با استفاده از ماسک و با رعایت فاصله اجتماعی، شستن دست ها و رعایت بهداشت فردی از انتقال این ویروس خطرناک جلوگیری کنند. و در صورت داشتن علایم گوارشی، سردرد و تب به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه فرمایند