رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در آیین پایان عملیات احداث و تجهیز مرکز پزشکی شمس شرق ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و‌ ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)و با تشکر از خانواده نیک اندیش شمس شرق گفت: مرکز پزشکی و ناباروری شمس شرق توسط برادران محترم شمس شرق(حسین، احمد، محمد، محمود) با اعتبار ۶۵۰ هزار یورو ساخته شده است و امروز شاهد پایان عملیات و تجهیز این مرکز هستیم.

دکتر محسن عظیمی نژاد خاطر نشان کرد: مرکز پزشکی شمس شرق با هدف گسترش خدمات تخصصی و فوق تخصصی در حوزه بیماری های پیش‌ و پس از تولد و درمان ناباروری از فروردین سال آینده وارد مدار خدمت خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در افق پنج تا ۱۰ساله، این مرکز به مرکز توریسم سلامت مبدل خواهد شد و پیش بینی می شود روزانه ۱۰هزار دلار درآمد ارزی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد نماید و با راه اندازی بخش سلول درمانی در حوزه فناوری های جدید در درمان در شرق کشور پیشگام خواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: از دیگر مزایای راه اندازی این مرکز ارتباط با پزشکان و دانشمندان مقیم اروپا از جمله سوییس، اطریش و آلمان است.

وی در ادامه به بیان مختصری از عملکرد دانشکده در توسعه زیرساخت های بهداشتی، درمانی پرداخت و گفت: در سال های اخیر تعداد تخت بیمارستانی در نیشابور از ۳۲۹ تخت به ۵۱۰ تخت ارتقا یافته است. با احداث بیمارستان ۱۷۵ تخت خوابی که در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد و همچنین تاسیس دو بیمارستان خصوصی با ظرفیت ۲۴۰ تخت، شاخص تخت بیمارستانی در نیشابور، فیروزه و زبرخان به میانگین کشوری خواهد رسید.

همچنین راه اندازی بخش انژویوگرافی با اعتبار دو‌ملیون دلار و افزایش تعداد تخت های مراقبت های ویژه از ۱۰ به ۶۰ تخت، مشارکت ارزنده خیرین و گسترش ۷۰ هزار متر فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی را دیگر زیرساخت های توسعه یافته در سال های اخیر برشمرد.

وی در پایان از خانواده محترم شمس شرق و تیم مدیریت فنی معاونت های توسعه و درمان دانشکده تشکر و قدردانی کرد.