مدیرگروه بهداشت محیط معاونت بهداشت در گفتگو با وبدا از پلمب واحد متخلف آبنبات پزی در نیشابور خبرداد.

مهندس سعید یگانه پور ضمن اعلام این خبر گفت: کنترل مراکز تهیه و تولید مواد غذایی در اولویت کاری کارشناسان بهداشت محیط قراردارد و در راستای اجرای گام دوم فاصله گذاری اجتماعی سعی می کنیم حداکثر توان خود را به کار گیریم تا در راه قطع مسیر انتقال ویروس کرونا در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نقش خود را ایفا نمائیم.

مهندس هادی رستمی، کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشت نیز با اشاره به حضور مداوم کارشناسان بهداشت محیط در مراکز تهیه و تولید مواد غذایی واماکن عمومی، مراکز پلمب شده را شامل آبنبات پزی و خواربارفروشی دانست و تصریح کرد: باتوجه به عدم رعایت دستورالعمل های ابلاغی در بازدیدهای مکرر انجام شده، مراکز مذکور مطابق مقررات به دستور مراجع قضایی پلمب گردید.

این کارشناس بهداشت محیط به کلیه متصدیان مراکز تهیه و تولید مواد غذایی توصیه کرد دستورالعمل های وزارت بهداشت و توصیه های بازرسین بهداشت محیط به ویژه در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را به دقت عمل نمایند.

یگانه پور در پایان شماره تلفن 190 را برای رسیدگی به مشکلات بهداشتی همشهریان اعلام کرد و از آنان خواست در صورت مشاهده تخلف بهداشتی مراتب را با شماره تلفن مذکوردرمیان بگذارند تا موضوع در اسرع وقت رسیدگی شود.