تقویم روز
امروز سه شنبه 17 تیر ماه 1399 ساعت 13:26 ب ظ

تیم فوق تخصصی جراحان پلاستیك وارد نیشابور می شود

 استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از بیست و پنجمین سفر گروه جراحان پلاستیک «مرهم» به مناطق محروم خبر داد و گفت: تاکنون هزارو ۸۰۰ عمل جراحی و بیش از ۲۰ هزار ویزیت رایگان توسط این گروه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکترعبدالجلیل کلانترهرمزی با اعلام این که نیشابور مقصد بیست و پنجمین سفر گروه جراحان پلاستیک مناطق محروم است، اظهار کرد: صبح روز سه‌شنبه ۲۸ خردادماه سال ۱۳۹۸ گروهی ۵۵ نفره مشتمل بر پزشکان، جراحان، متخصصان بیهوشی، فوق تخصصان جراحی پلاستیک، فوق تخصص بیولوژی کودکان، طب توان‌بخشی، متخصصان ارتوپدی، متخصصان گفتاردرمانی، پرستار اتاق عمل، کارشناس اتاق عمل و بیهوشی، مددکار اجتماعی، عکاس و مستندساز پزشکی، متخصص IT و جمعی از نیروهای اجرایی با نیّتی کاملا خیرخواهانه با عنوان گروه "مرهم" وارد نیشابور یکی از ‌های استان خراسان رضوی می‌شوند.

اعضای گروه "مرهم" از ۲۸ خرداد تا ۳۱ خرداد در نیشابور حضور دارند

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه از استقرار چهار روزه گروه خیریه تخصصی و فوق تخصصی «مرهم» در بیمارستان حکیم  نیشابور و در اختیار داشتن شش اتاق عمل با بیش از هفت تخت بستری خبر داد.

وی ادامه داد: در این سفر خدماتی نظیر ویزیت، اعمال جراحی، بیهوشی و بستری؛ بیماری‌ها و ناهنجاری‌های همراه تولد شامل شکاف لب، شکاف کام، شکاف‌های صورت، ناهنجاری‌های جمجمه، فک و صورت کاملاً رایگان انجام شود.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه  تأکید کرد: بیماران چه بیمه داشته باشند چه بیمه نداشته باشند، چه‌کارت ملی داشته باشند چه‌کارت ملی نداشته باشند، چه ایرانی باشند چه مهاجر باشند، همین‌که در جمهوری اسلامی ایران نفس می‌کشند و اقامت قانونی داشته باشند، می‌توانند از خدمات رایگان تیم جراحان پلاستیک «مرهم»  استفاده کنند.

نیّت خیری که آرزویی دیرین را محقق می‌کند

وی با اشاره به فعالیت‌های موسسه خیریه «مرهم» اظهار داشت: «مرهم» یک موسسه خیریه ثبت‌شده ملی و کاملاً مردم‌نهاد است، مجموعه پزشکان و فعالان در این موسسه با نیتی کاملاً خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ نوع خدمت بیمه‌ای ضمن ارائه خدمات  کاملاً تخصصی و فوق تخصصی، بسیاری از مشکلات بیماران را مرتفع و آرزویی دیرین را محقق می‌کنند.

دکتر کلانتر هرمزی درباره نحوه ارتباط با این گروه توضیح داد: سفرهای این تیم در بازه‌های زمانی سه ماه یک‌بار به استان‌های مختلف  کشور انجام می‌شود، بنابراین از سه ماه قبل به‌صورت الکترونیکی ویزیت و تعیین وقت بیماران صورت می‌گیرد.

 وی درباره  آن دسته از بیمارانی که به هر دلیلی سازوکار ثبت‌نام الکترونیکی برای آنان مهیا نشده است گفت: این افراد می‌توانند به‌صورت حضوری مراجعه کنند، ویزیت شوند و در صورت امکان در همین دوره تحت درمان و یا اعمال جراحی قرار بگیرند.

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه از شناسایی  و هدایت بیمارانی که نیاز به خدمات بیشتر در بیمارستان‌های مجهزتر دارند توسط اعضای این گروه خبر داد و گفت: اعمال جراحی که در استان قابل انجام نیست، به استان‌های هم‌جوار یا تهران فرستاده خواهد شد.

 وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۹۰ بیمار در این بازه زمانی چهار روزه تحت عمل جراحی، بدون پرداخت حتی یک ریال هزینه قرار بگیرند تا دوباره شادی بر لبان آنان نقش ببندد.

دکتر کلانتر هرمزی ادامه داد: جراحی دهان و لب به دلیل ارتباط مستقیم با تنفس بسیار حساس است و عمل‌های صورت گرفته از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه با اشاره به این‌که میزان ویزیت و عمل جراحی این گروه  یک آمار جهانی است گفت: گروه خیرخواهانه سلامت مرهم از سال ۸۷  با حدود هفت نیروی داوطلب فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر عضو داوطلب فعال دارد، تاکنون بیش ۲۰ هزار ویزیت رایگان  انجام داده است و مجموعاً چهارهزار و ۵۰۰  عمل جراحی  را در مناطق محروم، مراکز استان و تهران در کارنامه درخشان خود دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،گروه «مرهم»  بزرگ‌ترین گروه خیریه تخصصی و فوق تخصصی داوطلب خدمت دنیا است که به‌صورت رایگان فعالیت می‌کند،همواره گسترده‌تر می‌شود و تمام این سفرها داوطلبانه، بدون مأموریت، با مرخصی و هزینه شخصی اعضای تیم است،این گروه  تاکنون بالاترین اعمال جراحی ناهنجاری‌های سروصورت را انجام داده است، هیچ شماره‌حسابی ندارد وبه هیچ عنوان وجه نقدی را نیز به‌عنوان کمک دریافت نمی‌کند، چنانچه افرادی قصد کمک به این گروه رادارند می‌توانند ضمن ارتباط با این موسسه در تأمین خدماتی مانند تجهیزات جراحی، تهیه بلیط، پذیرایی و یا اسکان اعضای گروه مشارکت داشته باشند.

پیوند های مفید