تقویم روز
امروز سه شنبه 24 تیر ماه 1399 ساعت 07:34 ق ظ

هدیه خیرین سلامت به مردم نیشابور

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از اهدای یک دستگاه تله مدیسین(پزشکی از راه دور)، یک دستگاه ژنراتور ضدعفونی کننده آمبولانس و چند کپسول اکسیژن به مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور خبر داد.

مصطفی افشارنیک گفت: بیماری های قلبی_عروقی و سکته های قلبی،مغزی اولین علت مرگ و میر در دنیا بشمار می‌رود و مهمترین عامل در کنترل و درمان این بیماری ها تشخیص سریع و اقدام به موقع می باشد.

او ادامه داد: دستگاه تله مدیسین (پزشکی از راه دور) دستگاهی است جهت پایش فعالیت قلب که توسط کارشناسان فوریت های پزشکی در بالین بیمار استفاده می شود و پزشک بصورت آنلاین فعالیت قلب را مورد ارزیابی قرار می دهد و درصورت تشخیص فعالیت نامنظم و مشکلات قلبی، دستورات دارویی و مراقبتی لازم داده می شود.

افشار نیک افزود: در سال گذشته به بیش از دو هزار بیمار قلبی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ خدمات درمانی ارائه شده است که وجود این دستگاه در روند درمان و نجات جان بیمار می‌تواند بسیار موثر باشد.

این مقام مسئول در مورد اهدای کپسول های اکسیژن توضیح داد: اکسیژن پر کاربردترین دارو در اورژانس و بیمارستان ها می باشد که تقریباً در اکثر بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

او افزود: با توجه به شرایط موجود و گسترش ویروس کرونا ژنراتور ازون تراپی با قدرتی ۲۱ برابر گاز کلر نقش مهمی در جلوگیری از انتقال عفونت بین بیماران و کارکنان درمانی دارد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور افزود: یازدهمین دستگاه تله مدیسین توسط خانواده مرحومه خانم طوسی، لگزیان و شادروان آقای محمود صرافان، کپسول های اکسیژن توسط خانواده مرحوم حاج نصرالله ماروسی و یک ژنراتور ازون تراپی توسط شورای مردمی کرونا به مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور اهدا شده است.

شایان ذکر است: در سال گذشته هشت دستگاه تله مدیسین توسط مهندس وکیلی، یک دستگاه توسط خانم قدیری و یک دستگاه توسط آقای دشتکی به اورژانس ۱۱۵ نیشابور اهدا شده است و با اهدای این دستگاه یازده آمبولانس از بیست و سه آمبولانس فعال اورژانس، مجهز به این دستگاه شده است.

 

پیوند های مفید