تقویم روز
امروز یکشنبه 17 فروردین ماه 1399 ساعت 14:01 ب ظ

مصاحبه با رئیس دانشکده در خصوص آخرین وضعیت کرونا ویروس در نیشابور

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جریان بازدید از بیمارستان 22بهمن نیشابور ضمن اعلام آمادگی تمام ظرفیت های دولتی و غیردولتی برای مقابله با کرونا ویروس اعلام کرد: به استحضار مردم شریف می رساند از مجموع 20 نفر بیماران دارای علائم دستگاه تنفسی فوقانی که در بیمارستان 22 بهمن نیشابور در طی یک هفته گذشته بستری شده بود نمونه گیری به منظور تشخیص احتمالی آلودگی به کروناویروس انجام گردید. خوشبختانه ده نفر از بیماران مذکور با بهبود وضعیت و بدست آوردن سلامتی خود از بیمارستان مرخص شده اند.

در این بین یک نفر از بیماران که دارای سن بالای هفتاد سال بوده است شب گذشته فوت گردیده که آزمایشات اولیه وی شواهدی به نفع ابتلای وی به کروناویروس نشان می دهد. به منظور نهایی نمودن تشخیص مراتب از طریق انستیتوپاستور، آزمایشگاه مرجع ویروس شناسی ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال پیگیری است که نتایج آن به زودی از طریق روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

سایر بیماران بستری در بیمارستان تحت نظر بوده و خوشبختانه علائم بالینی آنها روند بهبودشان را نشان داده و منتظر نتایج اولیه آزمایشات آنها هستیم که در صورت منفی شدن از بیمارستان ترخیص خواهند شد.

همشهریان عزیز به پیام های آموزشی دانشکده علوم پزشکی و وزارت بهداشت توجه نمایند و با رعایت مسائل بهداشت فردی به جلوگیری از انتشار ویروس کمک نمایند.

 

پیوند های مفید